تحلیل ایرانی
بررسی و تحلیل
مرضیه ضیغمی

انعکاس 28

ایران در نگاه مطبوعات خارجی

0

انعکاس 28

ایران  در نگاه مطبوعات خارجی

منبع عنوان چکیده
اندیشکده میدل ایست ۲۷ دسامبر ایران در میان تحولات متضاد ژئوپلیتیکی منطقه خاورمیانه در حالی که دو روند متضاد تنش زدایی در منطقه خلیج فارس و دور جدیدی از جنگ بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها همزمان در حال بروز و آشکار شدن است خاورمیانه جدیدی در حال ظهور است. این دگرگونی پس از یک دوره دخالت نظامی گسترده ایالات متحده در منطقه قیام های مدنی ناموفق بهار عربی، ظهور و افول داعش و تعدادی از درگیری های پرشور عوامل نیابتی رخ می دهد.
موسسه واشنگتن؛ ۲۷ دسامبر

 

ایران تولید مواد هسته ای در سطح بمب را افزایش میدهد اعلامیه جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد برنامه اورانیوم ایران نگرانیها را در مورد جنگ احتمالی چند جانبه بین اسرائیل و جمهوری اسلامی تشدید می کند. در یک تغییر و چرخش نگران کننده در حوزه سیاست و در بحبوحه جنگ در خاورمیانه، جمهوری اسلامی ایران پس از چند ماه کاهش تولید اورانیوم با غنای بالا (HEU) خود را اکنون سه برابر کرده است. آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) در ۲۶ دسامبر اظهارات عمومی عجیبی در این باره ارائه کرد و به رسانه های مختلف تأیید کرد که تاسیسات هسته ای ایران به جای ۳ کیلوگرم قبلی ماهانه حدود ۹ کیلوگرم اورانیوم با غنای بالا ۶۰ درصد تولید می کند.
تلگراف: 28 دسامبر

نویسنده جان بولتون  مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا

غرب ممکن است اکنون چاره ای جز حمله به ایران نداشته باشد تهران تنها در صورتی متقاعد میشود که دچار اشتباه محاسباتی شده که برای اقدامات تهاجمی اخیر خود با هزینه های قابل توجهی روبه رو شود. حملات حوثی ها به کشتیهای تجاری و کشتیهای و ناوگان نیروی دریایی ایالات متحده آمیکا در دریای سرخ، اقتصاد جهانی را تهدید میکند و مسیر تجاری مهم کانال سوئز را به خطر می اندازد ۱۴ حمله از این دست در یک ماه گذشته و مستقیماً عليه اسرائیل کافی نبوده و جمهوری اسلامی ایران نیز هم اکنون به این معرکه و کارزار پیوسته است پنتاگون در ۲۳ دسامبر اعلام کرد که یک پهپاد پرتاب شده توسط ایران به یک کشتی تجاری وابسته به اسرائیل در اقیانوس هند حمله کرده است.
رای الیوم: ۳۰ دسامبر علل و عوامل و نتایج حاصل از ترور یکی از فرماندهان سپاه در سوریه توسط اسراییل اسراییل در 25/12/2023 با انجام یک عملیات تروریستی کاربردی نظامی و سیاسی تمامیت ارضی سوریه را نقض کرده و یکی از مستشاران بلند پایه سپاه پاسداران انقلاب ایران فعال در این کشور را ترور کرد و مرتکب جرم گردید. این عملیات همزمان با چهارمین سالروز ترور شهیدان سردار قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس در جاده فرودگاه بین المللی بغداد توسط نیروهای آمریکایی انجام گرفت.
هیل؛ ۳۰ دسامبر در آرماگدون پنج دقیقه از نیمه شب گذشته است در آرماگدون پنج دقیقه از نیمه شب گذشته است و دولت بایدن همچنان در مورد چگونگی پاسخ قاطعانه به پیگیری شتابزده تسلیحات هسته ای توسط ایران تردید دارد برای نزدیک به یک سال و نیم ما هشدار دادیم که این لحظه به سرعت در حال نزدیک شدن است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.