تحلیل ایرانی
بررسی و تحلیل
مرضیه ضیغمی

انعکاس 49

ایران در نگاه مطبوعات خارجی

0

انعکاس 49

ایران  در نگاه مطبوعات خارجی

توضیح جدول انعکاس
توضیح جدول انعکاس
منبع عنوان چکیده لینک  یادداشت
گاردین ؛ 28 ژوئن

مناظره ترامپ و بایدن احتمالاً ناامیدی آمریکایی ها از انتخابات را تشدید کرده است

در میان دروغ های ترامپ و مبارزات بایدن در انتخابات ، رای دهندگان احتمالاً با توجه به این که چرا از گزینه های انتخاباتی خود متنفرند  ، از مناظرات و انتخابات فاصله گرفته اند. جو بایدن و دونالد ترامپ هر دو در روز پنجشنبه به مناظره ریاست جمهوری دعوت شدند به این امید که به اصطلاح “افرادی را که از انتخابات بیزار  هستند” را تحت تاثیر قرار دهند . رای دهندگانی که هر دو نامزد را تایید نمی کنند ، می توانند نقش تعیین کننده ای در نتیجه انتخابات ایفا کنند. در پایان، آن رای دهندگان احتمالاً با درک عمیق تری از اینکه چرا از گزینه های خود متنفرند، از بحث خارج شدند. ترامپ شب را با دروغ پردازی درباره مهاجرت، سقط جنین و سیاست خارجی سپری کرد و در عین حال سوالات ناظران را در مورد بحران آب و هوا و انکار انتخابات منحرف کرد. اما بایدن تا حد زیادی نتوانست از نقاط ضعف ترامپ استفاده کند و برای ارائه پاسخ‌ های مختصر و منسجم تلاش کرد.

برای مطالعه کامل یادداشت اینجا را کلیک کنید

رای الیوم ؛ 1 ژوئیه

موضع ایران در صورت حمله اسرائیل به لبنان چیست؟

در 14/3/2024 در طی سفر ژنرال اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس به لبنان و دیدارش با سید حسن نصرالله ، دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد : ” حزب الله نمی خواهد ایران به جنگ با اسرائیل و آمریکا سوق پیدا کند و ما به تنهایی خواهیم جنگید. ” سید حسن نصرالله به همگان اعلام کرد که اگر جنگ علیه حزب الله و لبنان تحمیل شود، حزب الله به تنهایی می تواند وارد جنگ شود و دبیرکل حزب الله لبنان با صراحت تاکید کرد : “این نبرد ماست .” این پیام در بردارنده یک چالش و جنگ روانی علیه اسرائیل است . جنگ روانی تا کنون با پیام های متعددی همراه شده است که آخرین مورد پیام هدهد است. اظهارات سید حسن نصرالله نمایانگر آن است که اگر اسرائیل به لبنان حمله کند، ایران وارد جنگ نمی شود! ایران وارد جنگ نمی شود و موضعش با موضعی که در مورد غزه اتخاذ کرد، به دلایل ذیل فرقی نخواهد داشت:

برای مطالعه کامل یادداشت اینجا را کلیک کنید

اکونومیک تایم؛ 1   جولای

جو بایدن در مقابل دونالد ترامپ: آیا دموکرات ها می توانند فرد دیگری را جایگزین او در انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا کنند؟

عملکرد رئیس جمهور جو بایدن در مناظره ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در برابر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان مورد انتقاد قرار گرفت. اگرچه قرار است دومین جدال میان رئیس جمهور فعلی و رئیس جمهور سابق ایالات متحده در 10 سپتامبر برگزار شود، اما چندین تحلیلگر مدعی شده اند که قرار است فرد دیگری توسط دموکرات ها جایگزین جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا شود. عملکرد پرزیدنت جو بایدن در مناظره باعث شده است که برخی از اعضای حزب او این سوال را مطرح کنند که آیا فرد دیگری می بایست پیش از انتخابات نوامبر جایگزین وی شود یا خیر.با این حال، هیچ مدرکی وجود ندارد که بایدن مایل به پایان دادن به مبارزات انتخاباتی خود باشد. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، جایگزینی او برای دموکرات‌ها تقریبا غیرممکن است، مگر اینکه او تصمیم بگیرد که کناره‌گیری کند.

برای مطالعه کامل یادداشت اینجا را کلیک کنید

سیدنی مورنینگ هرالد؛ 1 جولای

چرا جهان از چهار سال دیگر ریاست جمهوری ترامپ می ترسد؟

مناظره هفته گذشته ریاست جمهوری ایالات‌متحده آمریکا باعث ترس بسیاری از متحدان سنتی و شرکای تجاری آمریکا می شد. حضور و عملکرد ضعیف جو بایدن و نحوه بیان او، عملکرد معمولاً نامنظم و چالش برانگیز دونالد ترامپ را تحت الشعاع قرار داد. احتمال دور دوم ریاست جمهوری دونالد ترامپ بلافاصله بسیار واقعی تر شد، که برای متحدان آمریکا در اروپا و آسیا که جو بایدن روابط خود را با آنها بازسازی کرد تا نقطه شکست در دوره اول ترامپ باشد، چشم انداز نگران کننده ای است. همچنین نگرانی ها در داخل چین افزایش خواهد یافت. جو بایدن با حفظ تعرفه های دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ بر واردات از چین، سیاست استراتژیک و ظریف تری را دنبال کرده است .

برای مطالعه کامل یادداشت اینجا را کلیک کنید

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.