تحلیل ایرانی
بررسی و تحلیل
مرضیه ضیغمی

انعکاس 34

ایران در نگاه مطبوعات خارجی

0

انعکاس 34

ایران  در نگاه مطبوعات خارجی

منبع

عنوان

چکیده

اکونومیست:

سوم فوریه ۲۰۲۴

 

احتمال حملات بیشتر آمریکا به «محور مقاومت» وجود دارد؟

 

هر شب  تقریباً به مدت یک هفته منابع خبری در سراسر خاورمیانه گفتند که حملات آمریکا قریب الوقوع است. حمله حدود نیمه شب فوریه سرانجام اتفاق افتاد. بمب افکن های اف یک از آمریکا پرواز کردند و بیش از ۸۵ هدف را در هفت نقطه در غرب عراق  و شرق سوریه هدف قرار دادند. از زمان حمله هواپیمای بدون سرنشین در ۲۸ ژانویه که توسط شبه نظامیان مورد حمایت ایران در عراق انجام شد و طی آن سه سرباز آمریکایی کشته و ده ها نفر دیگر در یک پایگاه دور افتاده در شمال شرقی اردن، نزدیک مرز با سوریه زخمی شدند انتظار این واکنش وجود داشت.
استیمسون ۵ فوریه ۲۰۲۴

 

آیا ایران کنترل خود را بر شبه نظامیان شیعه از دست می دهد؟

 

ارتش ایالات متحده در ۲ فوریه ۲۰۲۴ به تلاقی حمله انتحاری پهبادی که منجر به کشته شدن سه سرباز آمریکایی و زخمی شدن ده ها نفر دیگر در پایگاهی دورافتاده در اردن شد یک سری حملات هوایی و موشکی را علیه شبه نظامیان تحت حمایت ایران در عراق و سوریه انجام داد. این حملات که انتظار می رود همچنان ادامه یابد. برای جلوگیری از حملات بیشتر گروه های مورد حمایت ایران بود که از زمان آغاز جنگ اسرائیل و غزه در ۷ اکتبر ۲۰۲۳ بیش از ۱۶۰ بار آمریکایی ها را در عراق و سوریه هدف قرار داده اند.
میل: ۷ فوریه ۲۰۲4

 

 

سوالی که فراموش میکنیم بپرسیم وقتی ایران هسته ای شد چگونه با این مسئله کنار بیاییم؟

 

آمریکایی ها در حال بحث هستند که آیا حملات تلافی جویانه پرزیدنت بایدن علیه نیروهای نباتی ایران برای کشتن سه پرسنل نظامی آمریکا، ایران را بازداشته است یا نه. اما آنها سوال اشتباهی می پرسند. مناقشه کنونی در بهترین رویکرد تاکتیکی برای بازدارندگی نظام تکنوتراتیک و سپاه پاسداران آن متمرکز است. اردوگاه بایدن بر این باور است که یک حمله قابل توجه نظامی به ایران ارزش خطر درگیر کردن آمریکا در یک جنگ تمام عیار را ندارد. گزینه جایگزین و غیر قابل پیش بینی برای دولت حمله مستقیم به جمهوری اسلامی و بازگرداندن تمام تحریم ها برای جلوگیری از انتشار بیشتر خشونت ها است که در حال حاضر در خاورمیانه در جریان است.
گیت استون ۱۷ فوریه

 

 

اگر میخواهید نظام ایران را متوقف کنید به دارایی های سپاه ضربه بزنید

 

واکنش منفعلانه دولت بایدن به تجاوز ایران به اهدافی در خاورمیانه منطقه خاورمیانه ایالات متحده و جهان آزاد را به خطر انداخته است. هنگامی که ایران به توانایی تسلیحات هسته ای دست یافت چنانچه که به نظر هم میرسد که در آستانه رسیدن به آن باشد. در این صورت فقط به این فکر کنید که چه استفاده ای میتواند از آن بنماید. رویکرد دولت بایدن در برخورد با ایران با مجموعه ای از پاسخ های تاخیری اقدامات ناکارآمد و تحریم های نمایشی همراه بوده که به وضوح نتوانسته است از رفتار تهاجمی جمهوری اسلامی جلوگیری کند. این موضع انفعالی بایدن نه تنها نظام ایران را تقویت می کند، بلکه امنیت آمریکایی ها و متحدان آنها را نیز به خطر می اندازد. حداقل یک ارزیابی مجدد کامل از استراتژی و تعهد به دیپلماسی قاطعانه لازم به نظر می رسد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.