تحلیل ایرانی
بررسی و تحلیل
مرضیه ضیغمی

انعکاس 14

نگاهی به موضوع ایران در برخی مطبوعات خارجی

0

انعکاس 14

نگاهی به موضوع ایران در برخی مطبوعات خارجی

منبع عنوان چکیده
الخليج الجديد ؛ ۲۹ اوت

 

جاه طلبی ایران و عضویت در بریکس… مزایای تاریخی یا دستاوردهای محدود؟ ایران معتقد است پیوستن  به بریکس به افزایش فشار برای حذف دلار در تجارت بین المللی، به چالش کشیدن اقتدار غرب در امور جهانی و خنثی شدن تلاش های آمریکا برای منزوی کردن ایران به واسطه تحریم ها کمک می کند. این ادعا تا چه میزان می توان قرین به صحت باشد؟
رای الیوم؛ ۳۰ اوت

 

یک مقاومت ملی نه یک دستور کار خارجی …. چرا صحبت از حمایت ایران بالا گرفته است؟ چگونه میتوان باور کرد که دستور کار خارجی ایران عامل مقاومت ملت فلسطین در برابر اشغالگری است در حالی که مقاومت در برابر اشغالگر بیش از یک قرن است که ادامه دارد یعنی قبل از آنکه جمهوری اسلامی ایران و حزب الله و محور مقاومت شکل بگیرند.
ریسپانسیبل استیت گرفت؛ ۲۸ آگوست

 

آیا بریکس برای رقابت عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران به اندازه کافی بزرگ است؟ پس از اینکه جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۲۲ به عضویت کامل سازمان همکاری شانگهای درآمد و عربستان سعودی شریک گفت وگو این مجمع امنیتی اوراسیایی به رهبری چین شد، بریکس اکنون دومین پلتفرم چندجانبه برای همکاری و گفتگو میان ریاض و تهران است. آیا عضویت همزمان در بریکس ایران و عربستان می تواند به گسترش روابط دو جانبه منجر شود
العربي الجدید ۲ سپتامبر ایران به گذشته و حال حاضر خود افتخار میکند مشکل نویسندگان، پژوهشگران و تحلیلگران سیاسی در ارزیابی سیاست های انقلاب اسلامی ایران آن است که نمی دانند تهران چگونه توانسته تاریخ باستان ایران و  انقلاب و نظام اسلامی خود با نحوه تعامل با کشورهای پیرامونش را در هم آمیزد !!!

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.