تحلیل ایرانی
بررسی و تحلیل
مرضیه ضیغمی

انعکاس 30

ایران در نگاه مطبوعات خارجی

0

انعکاس 30

ایران  در نگاه مطبوعات خارجی

منبع عنوان چکیده
میدل ایست مانیتور، 18 ژانویه

نوشته دکتر مصطفی فطوری

 

چرا اسرائیل همچنان به ارائه روایت نادرست از دخالت ایران در حمله اکتبر حماس ادامه می دهد؟

 

روایت تبلیغاتی اسرائیل که ایران را به حمله 7 اکتبرحماس مرتبط می کند، روایتی است که پس از تسلط بر تیترهای خبری و پس از حمله حماس حداقل در تمام ماه اکتبر ادامه یافت و توسط اسرائیل مطرح شد ولی اکنون تقریباً از بین رفته است. هرچند این روایت کاملاً فراموش نشده است. اما در عوض، روایت مناسب تری جایگزین آن شده است که به نظر می رسد با واقعیت موضوع و شرایط موجود مبنی بر حمایت تهران از حماس سازگارتر باشد. اما تهران هرگز از پذیرش این موضوع به عنوان یک واقعیت آشکار در سیاست خارجی خود ابایی نداشته است. جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت کرده است به ویژه حمایت از محرومان  فلسطین افتخار کرده است….
عربی 21 ژانویه

 

عرض اندام  ایران در چه مناطقی است؟

 

ایران با موشک های بالستیک دوربرد برخی مواضع در اربیل و منطقه البدیه نور عراق را هدف قرار داد. اهداف واقعی تهران از انجام چنین عملیاتی چه بود؟ ایران می توانست با تیراندازی و تک تیرانداز رزمندگان خود در عراق و سوریه این حملات را با سلاح های بسیار ارزان تری انجام دهند و با دقت بیشتری نسبت به موشک های ایران مورد اصابت قرار دهند. موشک هایی که از صحراهای ایران شلیک می شد و مسیری به طول 2 هزار کیلومتر را طی کردند…..
ریسپانسیبل استیت کرافت: ۲۲ ژانویه

نویسنده: ابراهيم المرعشی

 

همانطور که آمریکا باید در انتقامجویی از دشمنان خویشتن داری نشان دهد تهران نیز باید از خویشتنداری کند

 

همانطور که آمریکا باید در انتقامجویی از دشمنان خویشتن داری نشان دهد تهران نیز باید از خود خویشتنداری نشان دهد. یک حمله هوایی ادعایی اسرائیل به کشته شدن پنج تن از اعضای ارشد سپاه پاسداران انقلاب ایران در دمشق منجر شد. در همان روز شبه نظامیان شیعه عراقی وابسته به ایران موشکهای بالستیک را به سمت پایگاه الاسد در عراق پرتاب کردند که در آن نیروهای آمریکایی مستقر بودند و منجر به زخمی شدن پرسنل آمریکایی شد. معمولاً شبه نظامیان عراقی از هواپیماهای بدون سرنشین با موشک استفاده میکنند نه از موشک های بالستیک مد نظر جمهوری اسلامی ایران ….
خلیج جدید: 23 ژانویه

 

تجارت روسیه و ایران به دور از دلار… سه چالش در برابر روبل و ریال

 

بر اساس تحلیل ارائه شده توسط فالی کالیچی که در موسسه تحقیقاتی جیمزتاون منتشر شده است، ایران و روسیه برای غلبه بر تحریم‌های غرب علیه خود و دوری از دلار آمریکا تلاش می‌کنند تا معاملات تجاری را بر اساس ارزهای خود انجام دهند. و این به معنای تقویت روبل و ریال است، اما این روند با سه چالش و مانع مواجه است. کالیچی در تحلیل خود گفت: استفاده از ریال و روبل در مبادلات تجاری ایران و روسیه تاکنون 60 درصد افزایش یافته است. اما این روند از هر دو طرف با چالش های خطرناکی مواجه است. ….

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.