تحلیل ایرانی
بررسی و تحلیل
مرضیه ضیغمی

انعکاس 26

ایران در نگاه مطبوعات خارجی

0

انعکاس 26

ایران  در نگاه مطبوعات خارجی

 

منبع عنوان چکیده
الخليج الجديد؛ ۹ دسامبر

 

عواملی که مانع از ائتلاف راهبردی میان ایران و روسیه میشوند

 

هشدار ماه گذشته کاخ سفید مبنی بر اینکه تهران در صدد تامین موشکهای بالستیک روسیه جهت استفاده در اوکراین است ولی نگرانی غرب در خصوص عمیق تر شدن روابط روسیه و ایران در سطوح گوناگون اغراق آمیز است.  در این تحلیل که توسط وب سایت ژئوپلیتیک فیوچرز منتشر شده نزدیکی فزاینده مسکو و تهران به یکدیگر همزمان با اعمال فشارهای غرب علیه هر دوی آنها صورت گرفته است و همچنین این امر به طور طبیعی محصول انزوای فزاینده و واقعیت دشوار داخلی آنها است.  روسیه و ایران امکاناتی در اختیار دارند که میتوانند به یکدیگر بدهند و به چند دلیل ائتلاف آنها موازنه را به سود هیچ یک از دو طرف تغییر نخواهد داد. …..
تایم؛ ۹ دسامبر

 

 

جنگ غزه، ایران را  بی سر و صدا به سمت شکست مذاکرات هسته ای پیش میبرد

 

هنگامی که حماس و جهاد اسلامی فلسطین در ۷ اکتبر به اسرائیل حمله کردند، این حمله موجب منحرف کردن توجه جهان از نحوه حرکت بی سر و صدای ایران به سمت شکست و گریز مذاکرات هسته ای است. در فوریه، کالین کال، مقام ارشد دولت رئیس جمهور جو بایدن معاون وقت وزیر دفاع در امور سیاسی، اعتراف کرد که جمهوری اسلامی ایران به زودی میتواند ظرف چند روز یک دستگاه هسته ای خام را مونتاژ کند.  …
الجزیره؛ ۱۲ دسامبر

 

ژنرال :ایرانی جنگ غزه باعث سرنگونی نتانیاهو خواهد شد

 

ژنرال حسین علائی معاون سابق وزیر دفاع ایران و اولین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب گفت: نبرد غزه به حیات سیاسی بنیامین نتانیاهو پایان خواهد داد و همچنین آرزوی اسراییل جهت تسلط یافتن بر سراسر فلسطین را به باد فنا خواهد داد.علائی در گفت وگوی ویژه با الجزیره نت افزود: تجاوز شکل گرفته از سوی اسراییل علیه غزه پس از عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر شانس جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ را کاهش خواهد داد و باعث میشود تا طرح جاده هند به اروپا از طریق خاورمیانه به حاشیه رانده شود. …..

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.