تحلیل ایرانی
بررسی و تحلیل
مرضیه ضیغمی

انعکاس 29

ایران در نگاه مطبوعات خارجی

0

انعکاس 29

ایران  در نگاه مطبوعات خارجی

منبع عنوان چکیده
تلگراف: 25 دسامبر

نویسنده: کان کوفلین

 

غرب اکنون در حال جنگ با ایران و نیروهای نیابتی آن است

 

نباید با ترس از رویارویی مستقیم با تهران بر سر بحران دریای سرخ که توسط حوثی ها تحریک شده است، اجتناب کنیم. صرف نظر از تهدیدهای همیشگی تهران، این مسئله ایجاد مشکل در دریای سرخ، نشان از دشمنی دیرینه ایران با غرب بوده است. اگرچه تهران همواره از ایجاد رویارویی مستقیم خودداری کرده است.
هندو؛ ۵ ژانویه

 

علت عملیات تروریستی  داعش بر علیه  جمهوری اسلامی ایران چیست؟

 

گروه تروریستی داعش مسئولیت حملات در مراسم یادبود سردار شهید قاسم سلیمانی در کرمان را بر عهده گرفت . این سومین حمله بزرگی بود که داعش در جمهوری اسلامی ایران مسئولیت آن را بر عهده گرفت که نشان دهنده تهدید فزاینده تروریسم در تهران است. این حمله در زمانی انجام میشود که ترس از جنگ منطقه ای شامل جنگ میان اسرائیل و ایران در غرب آسیا در حال افزایش است.
هیل؛ ۸ ژانویه

نویسنده نازی معینیان

 

درسی که یهودیان ایرانی میتوانستند به مقامات اسرائیل بدهند

 

سالها است که میدانیم جمهوری اسلامی ایران، از حماس، که برای تبدیل شدن به یک کشور رقابت میکند حمایت میکند. روابط بین نظام اسلامی ایران و حماس به قدری هماهنگ شده است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شبه نظامیان اسلامی مجموعه ای از آموزشهای نظامی کمک مالی و آموزه های ایدئولوژیکی را ارائه میدهد به طوری که مقامات نظامی اسرائیل ایران را یک کشور دشمن مرزی می دانند و نه یک دشمن ایدئولوژیک که هزار مایل دورتر است.
تایمز اسرائیل ۹ ژانویه

نویسنده: جیانلو کا پاچیانی

 

چرا داعش در سالگرد شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی به ایران حمله کرد؟

 

بمب گذاری در نزدیکی قبر سردار سپاه قدس شهید قاسم سلیمانی که منجر به کشته شدن ۸۴ نفر شد آخرین قسمت از جنگ داعش علیه مسلمانان شیعه است. بلافاصله برخی مقامات سطح پایین ایران به احتمال دخالت اسرائیل اشاره کردند. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران مدعی شد که نشانه هایی از حمله اسرائیل در این حمله وجود دارد – حتی با وجود اینکه ویژگی های کاملاً متفاوتی از عملیات ادعایی اسرائیل در خاک دشمن را نشان میدهد که معمولاً شامل ترور دقیق شخصیتهای کلیدی دشمن است.
گاردین: ۱۳ ژانویه

نویسنده: سیمون تیسدال

 

آمریکا دیگر بزرگترین قدرت خاورمیانه نیست ایران است

 

با کاهش نفوذ واشنگتن در خاور میانه ایران به همراه با چین و روسیه به عنوان متحدانش در حال تشکیل یک ائتلاف خاورمیانه ای است. اولین حمله هوایی به رهبری ایالات متحده به شبه نظامیان شیعه حوثی تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران در یمن، نقطه عطف دلهره آور دیگری در مسیر طولانی شکست های سیاستهای غرب در خاورمیانه است – که مهم ترین پیامد آن، دهه ها شکست در حل مناقشه اسرائیل و فلسطین است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.