تحلیل ایرانی
بررسی و تحلیل
مرضیه ضیغمی

انعکاس -3

0

انعکاس -3

نگاهی به یادداشت های برخی از رسانه های خارجی در مورد ایران

 

منبع عنوان چکیده
بنیاد صلح کارنگی؛

۶ ژوئن

 

عربستان سعودی و ایران فراتر از ژئوپلیتیک

 

اهداف و منافع متفاوت و متباین، رقابت جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی را برای سال ها طولانی کرده است با این حال عوامل بسیاری وجود دارند که بسیار تاثیرگذار هستند و می توانند یک رابطه جدید و دوجانبه پرمنفعت و سودمند را حفظ  کنند
القدس العربی؛

 ۷ ژوئن

 

ساخت موشک مافوق صوت در ایران برای نقشه ژئوسیاسی خاورمیانه در بردارنده چه معنایی است؟

 

ایران سه شنبه از آزمایش موشک مافوق صوت خود پرده برداشت که یک تحول واقعی در تاریخ صنایع تسلیحات و مقدمه بازدارندگی گسترده در منطقه خاورمیانه به شمار می رود و بدین ترتیب انجام هرگونه حمله ای از سوی اسرائیل و حتی آمریکا علیه ایران ناممکن می شود.
الخليج الجديد؛

۱۰ ژوئن

 

دستاوردهای صلح ایران و عربستان

 

واشنگتن تلاش می کند اثرات همگرایی ایران و عربستان را بر نفوذ خود و پیامدهای قابل انتظار نقش روسیه و چین را بر سیاست ها و موقعیت خود در منطقه غرب آسیا مهار کند.
الجزیره؛

 ۱۱ ژوئن

 

آزادسازی میلیاردها دلار ایران در خارج…

 

بغداد طی یک اقدام غیر قابل پیش بینی از آزادسازی ۳ میلیارد دلار دارایی های بلوکه شده ایران در بانک های خود به موجب تحریم های آمریکایی خبر داد.

 

رای الیوم؛

۱۲ ژوئن

 

سلاح جدید لیتیومی ایران که آمریکا و اسرائیل را نگران کرده چیست؟

 

بنیامین نتانیاهو به همراه دولت اشغالگر خود دچار بیماری وسواس مزمنی به نام ایران شده اند که خواب و آرامش را از چشم شهرک نشینان اسرائیلی ربوده است. خطر حاصل از چنین حالتی ناشی از لاعلاج بودن آن نیست بلکه ناشی از وخامت فزاینده آن طی چند سال گذشته است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.