تحلیل ایرانی
بررسی و تحلیل
مرضیه ضیغمی

انعکاس 39

ایران در نگاه مطبوعات خارجی

0

انعکاس 39

ایران  در نگاه مطبوعات خارجی

مطالعه همزمان مهمترین یادداشت ها؛ در رسانه های دنیا، با موضوع ایران؛ می تواند به ما کمک کند تا بهتر بر  فضای حاکم بر امپراتوری تبلیغاتی جهان در این رابطه اشرافیت پیدا کنیم.

در همین راستا وبگاه تحلیل ایرانی  با همکاری بعضی از موسسات و اندیشکده ها(رسانه و قائم) اقدام به انتشار تعدادی از این یادداشت ها می نماید.

باز نشر این یادداشت ها به معنای تایید محتوای آنها نیست.

یادداشت های تحلیلی پیش رو از بین ۵۰ اندیشکده مطرح جهان و خبرگزاری های بین المللی با محوریت مسائل و موضوعات مرتبط با ایران انتخاب و ترجمه شده است.

برخی از اندیشکده های شاخص و پایگاه های خبری بین المللی عبارتند از:

مرکز مطالعات راهبردی و بین الملل آمریکا (CSS)، مرکز امنیت نوین آمریکا (CNAS)، مرکز ویلسون، موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک، شورای روابط خارجی آمریکا، شورای آتلانتیک، چیم هاوس، بنیاد دفاع از دموکراسی، بنیاد هرینج، بنیاد اعانه کارنگی برای صلح بین الملل، اندیشکده رند، اندیشکده بروکینگر، اندیشکده آمریکن اینترپرایز، اندیشکده صهیونیستی بگین سادات، موسسه مطالعات امنیت ملی اسرائیل،  فارین پالیسی فارین افرز ، روزنامه واشنگتن پست، روزنامه نیویورک تایمز، روزنامه وال استریت ژورنال، روزنامه های ارتش،  روزنامه جروزالم پست،  روزنامه یدیعوت آحارونوت، روزنامه اسرائیل هیوم، روزنامه تایمز اسرائیل، پایگاه اینترنتی نشنال اینترست و…..

 

انعکاس 39

 

منبع عنوان چکیده
جروزالم پست؛ ۱۳ مارس ۲۰۲۴ راز براندازی نظام ایران اقلیتهای قومی ایران سوال این است: چگونه می توانیم برنامه هسته ای ایران را به بهترین نحو ساقط کنیم؟ پاسخ، تغییر نظام توسط اقلیت های قومی ایران تحریک شده است.
العربی الجدید: 17 مارس نشانه های بحران عمیق اقتصادی میان ایران و سوریه…. توقف خطوط هواپیمایی و کاهش مبادلات تجاری عبد الحكيم المصری وزیر اقتصاد در دولت اپوزسیون سوریه معتقد است که روابط ایران با رژیم سوریه وارد تونل عقب گرد شده است. این موضوع مبادلات تجاری که به کمتر از نصف کاهش یافته و توافقنامه های امضا شده و سرمایه گذاری های وعده داده شده طی سالهای گذشته که هیچ یک از آنها به اجرا در نیامد را در برگرفته است.
امریکن اینترپرایز ۲۶ مارس ۲۰۲۴ در مورد ایران با کارت قومیت بازی نکنید اگر علائم به اشتباه تشخیص داده شوند درمان پیشنهادی میتواند نتیجه معکوس داشته باشد. جنبش زن زندگی آزادی فقدان مشروعیت جمهوری اسلامی را آشکار کرد همه ایرانیان فارغ از قومیتشان سزاوار آزادی هستند. ایالات متحده کشورهای عربی میانه رو و اسرائیل باید ایران لیبرال و مرفه را در صلح با خود و همسایگانش بخواهند. روزی که نظام روحانیون سقوط کند ایران باید یک بار دیگر متحد و شریک باشد. نقطه به طور پیوسته نزدیک میشود. اما به ایرانیان نشان دادن این که هدف غرب از هم پاشیدن کشورتان است به معنی ربودن شکست از آرواره پیروزی است. تعداد کمی از ایرانیان – باز هم به جز مریم رجوی و مجاهدین خلق به کشور خود خیانت خواهند کرد.
جروزالم پست: ۲۷ مارس ۲۰۲۴ جهان آزاد باید از اقلیت های ایران برای براندازی نظام ایران حمایت کند این وظیفه جهان آزاد است که از اعتراضات زن زندگی آزادی و اقلیتهای ایران که می خواهند یک حکومت ملی جدا از تهران برای دستیابی به هدفشان برای سرنگونی روحانیون در ایران ایجاد کنند حمایت کند. این گروه های اقلیت به اندازه کافی رنج کشیده اند و همه ما موظفیم که در همبستگی با آنها باشیم همانطور که اتحاد جماهیر شوروی فروپاشید. ایران نیز مانند همه نظام های روزی سقوط خواهد کرد و ما در جهان آزاد وظیفه داریم این روند را تسریع کنیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.