تحلیل ایرانی
بررسی و تحلیل
مرضیه ضیغمی

انعکاس 23

ایران و جنگ غزه از نگاه برخی مطبوعات خارجی

0

 

انعکاس 23

ایران و جنگ غزه از نگاه برخی مطبوعات خارجی

 

منبع عنوان چکیده
فوربز؛ ۱۳ نوامبر

نویسنده ملیک کیلان

چرا اسرائیل آماده نبود همه چیز مربوط به ایران، روسیه و اوکراین است؟

 

بزرگترین سوالی که از روز اول بر سر مناقشه اسرائیل و غزه وجود داشته این است که چگونه حماس چنین عملیات گسترده ای را بدون اطلاع اسرائیل انجام داد؟ به قدری گسترده و بزرگ که موشکهای غزه برای هفته ها بر شهرهای اسرائیل می بارید و مقاومت اکنون همچنان ادامه دارد حماس به نوعی بدون توجه مقادیر زیادی سلاح را به غزه وارد کرد. واضح است که تونل های عمیق و طولایی نقش مهمی را در این حملات ایفا کردند. ایران و روسیه در این حملات چگونه می توانستند نقش داشته باشند؟ ….
هیل؛ ۱۷ نوامبر

نویسنده: بن لفکوویتز

آیا در جنگ غزه دموکراسی اسرائیل کارآمد است؟

 

تلاش های نتانیاهو برای شانه خالی کردن از مسئولیتهای خود و سرزنش کردن نهادهای امنیتی؛ باعث تضعیف ارتش اسرائیل میشود در این میان مقام های سابق امنیتی اسرائیل و فعالان مختلف در اسرائیل که مخالف با لایحه اصلاحات قضایی نتانیاهو بوده و هستند، قاطعانه از وی درخواست کرده اند تا از موقعیت خود استعفا دهد. جنگ و فساد حاکمان اسرائیلی دو کفه ترازوی جامعه سیاسی اسرائیل هستند…..
المانیتور؛ ۱۹ نوامبر ایران برای حمایت از حماس در جنگ با اسرائیل تا کجا پیش خواهد رفت؟ سردار سرلشکر اسماعیل قاآنی اعلام کرد که ما در این نبرد تاریخی هر کاری را که لازم باشد انجام خواهیم داد اما چرا اقدامات عملی ایران همچنان محتاطانه و پنهان باقی مانده است. این گزارش به ان می پردازد

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.