تحلیل ایرانی
بررسی و تحلیل
مرضیه ضیغمی

انعکاس 24

ایران از نگاه مطبوعات خارجی

0

انعکاس 24

ایران از نگاه مطبوعات خارجی

 

منبع عنوان چکیده
عرب نیوز؛ ۲۰ نوامبر صدای ایران شنیده خواهد شد؟ همکاری عربستان با جمهوری اسلامی ایران باعث افزایش اطمینان این کشور نسبت به رعایت توافقات توسط تهران و افزایش اعتماد به آینده روابط جمهوری اسلامی ایران و عربستان و در نتیجه ترغیب این کشور به دور شدن از اسرائیل خواهد شد
الجزیره؛ ۲۱ نوامبر سناریوهای ایران در  آینده جنگ علیه غزه همزمان با طولانی شدن مدت زمان تجاوز اسراییل علیه نوار غزه و پافشاری آمریکا و شماری از همپیمانان اروپایی اش بر حمایت از اسراییل اشغالگر با ادعای از بین بردن جنبش حماس، اهمیت سناریوهای احتمالی فرآیند طوفان الاقصی در مرحله آینده نمایان میشود. در راستای درگیری شدید نیروهای مقاومت فلسطین با نیروهای اشغالگر اسراییل در غزه، ارزیابی کارشناسان ایرانی از احتمالات پیش بینی شده در صورت ادامه یافتن تجاوز علیه باریکه غزه در محاصره قرار گرفته غزه حکایت دارد. این احتمال ها شامل بیرون راندن اشغالگران از نوار غزه و یا ادامه یافتن جنگ تا دست یافتن به شبکه تونل ها و یا توسعه یافتن دامنه جنگ و بین المللی شدن نبرد میشود.
رای الیوم؛ ۲۲ نوامبر انواع موشک های بالستیک جدید ایران و توانمندی آنها با بررسی شش نوع موشک بالستیک ایران …..به نظر می رسد ایران صرف نظر از روابط سیاسی اش در سطح بین الملل و مخالفت های آمریکا به طور مستمر در حال تحقیق و بررسی و تولید موشک های بالستیک است و چه بسا در همین راستا ایران در آینده نزدیک از موشک های بالستیک جدید خود پرده بردارد.
ایندیپندنت؛ ۲۷ نوامبر ایران  در بهره برداری از فرصت ها و چالش های فراروی خود عادت کرده است ایران از ابتدای عملیات طوفان الاقصی تاکید داشت که هیچ گونه ارتباطی با عملیات نظامی حماس ندارد اما در عین حال این عملیات را می ستود تا از چهره خود به عنوان حامی گروه ها و جنبش های مسلح در منطقه محافظت نماید….

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.