تحلیل ایرانی
بررسی و تحلیل
مرضیه ضیغمی

انعکاس 35

ایران در نگاه مطبوعات خارجی

0

انعکاس 35

ایران  در نگاه مطبوعات خارجی

منبع عنوان چکیده
موسسه هادسون ۱۵ فوریه ۲۰۲۴

 

نمایی از تهران در فوریه ۲۰۲۴

 

ایران به افزایش هزینه های جنگ اسرائیل در غزه توسط حوثی ها و فشار بر دولت بایدن برای ایجاد آتش بس دائمی ادامه می دهد. به عنوان مثال مقاله ۱۷ ژانویه روزنامه جام جم را در نظر بگیرید. این روزنامه که توسط سازمان رادیو و تلویزیون دولتی منتشر می شود ادعا می کند که حوثی ها با تامن کردن دریای سرخ برای دشمنان ایران رکورد هشت ساله شکست ناپذیر پیروزی خود را در برابر ریاض، ابوظبی و حامیان غربی خود ارتقا داده اند. در این مقاله آمده است  حوثی ها آمریکا را تحقیر کرده و در اسرائیل وحشت ایجاد کرده اند. چرا این خبر مهم است؟
گیت استون ۲۴ فوریه ۲۰۲۴

 

همدستی اتحادیه اروپا در تامین مالی ایران

 

پشت سلالات اقتصادی تجارتی به ظاهر خوش خیم واقعیت نگران کننده ای نهفته است. وجوه حاصل از تجارت اروپا با ایران به سمت فعالیت هایی هدایت میشود که در حال حاضر خشونت و درگیری را طولانی می سازد و تهدیدی مستقیم برای اروپا، خاورمیانه و آمریکای شمال به شمار می رود. در مقابل منافع امنیتی آمریکا از سال ۲۰۱۲، نظام ایران بیش از ۱۳ میلیارد دلار برای حمایت از شبکه نیابتی خود اختصاص داده است.
میل: ۲۱ فوریه ۲۰۲۳

 

ایران هیولای فرانکشتاین را در خاورمیانه خلق کرد

 

این روزها عقل سلیم تشخیص می دهد که تهران پشت وقایع خشونت آمیز و حملات مختلفی است که توسعه شرکا و نیابت هایش در سراسر خاورمیانه انجام می شود اما واقعیت بسیار پیچیده تر از این است. شاید بهترین راه برای درک رابطه ایران و به اصطلاح محور مقاومت این باشد که این رابطه را از دریچه رمان ترسناک کلاسیک مری شلی، فرانکشتاین مشاهده کنیم.
نیویورک تایمز: ۲۷ فوریه ۲۰۲۴

 

پس از حملات آمریکا نیروهای نیابتی ایران حملات خود را به پایگاههای آمریکایی کاهش می دهند مقامات ایرانی و آمریکایی میگویند که تهران نسبت به خطر و شعله ور شدن جنگ علنی با واشنگتن محتاط است و به گروه های شبه نظامی که از آنها حمایت می کند گفته تا حملات به اهدافی مانند تأسیسات نظامی را کاهش دهند. پس از اینکه ایالات متحده با یک سری حملات هوایی به قتل سه نیروی ذخیره ارتش ایالات متحده در ماه جاری بلاقی کرد ایران تلاش هماهنگی برای مهار شبه نظامیان در عراق و سوریه انجام داده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.